e-Belediye EDS (Entegre Dönüşüm Sistemi)

E-Belediye Entegre Dönüşüm Sistemi Kullanım Kılavuzu

Loca Bilişim İnternet Hizmetleri E-Belediye Entegre Dönüşüm Sistemi'ni (EDS) tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Bu kılavuzda, sisteminizi en verimli şekilde nasıl kullanacağınıza dair ipuçlarını bulacaksınız:

Sisteme Genel Bakış

E-Belediye EDS, belediyelerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmek için tasarlanmış bir yazılımdır. İl, ilçe, köy, kasaba, belde belediyelerinin ihtiyaç duyacağı tüm işlemlere yanıt verebilecek niteliktedir.

Kullanımı kolay, tamamen Türkçe, anlaşılır bir dille hazırlanmış menülere sahiptir. Tek tıklamayla, bir çok işi yönetebilir, uzun zaman kaybetmezsiniz.

 

SİSTEM ÖN YÜZ GÖRÜNÜMÜ :

 

Sistem önyüzünde bulunan onlarca modül aracılığıyla, haberler, duyurular, etkinlikler, faaliyetler, evlenen haberleri, vefat ilanları, ihale ilanları...vb. tüm bilgilendirmeleri kolaylıkla sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Menü Örnekleri

E-Belediye EDS üzerinde varsayılan olarak 5 ana menü ve 31 alt menü ile gelmektedir.

Üst Menü Görünümü

 

Üst Menü- Ana Menü (GENEL BİLGİ) - Alt Menüleri ( Başkanımız - Şehrimiz) ve Tüm Alt Menüleri Görünümü

Üst Menü - Ana Menü (KURUMSAL) - Alt Menüleri (E-Belediye - Bilgi Edinme) ve Tüm Alt Menüleri Görünümü

Üst Menü - Ana Menü (HABERLER) ve Tüm Alt Menüleri Görünümü

Üst Menü - Ana Men (BİZE ULAŞIN) ve Alt Menüleri Görünümü

 

 

 

Yönetim Paneli Erişimi

E-Belediye Entegre Dönüşüm Sistemi, Yönetim Paneli, tamamen Türkçe dille yazılmış, kolay ve anlaşılır bir yapıya sahiptir.

 Yönetim Paneline Giriş

1.   Yönetim paneline erişebilmek için tek yapmanız gereken, site adınızın sonuna administrator eklemektir.

2.   www.siteadi.bel.tr/administrator şeklinde site yönetim panelinize eriştiğinizde aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsınız.

3.   Size verilen özel kullanıcı adı ve şifrenizle bu ekrandan giriş yapabilirsiniz.

·   Kullanıcı Adı:
Personel için özel tanımlanan kullanıcı adını ifade eder.

·   Şifre:
Kullanıcı adına özel olarak tanımlanan şifreyi ifade eder. Lütfen gizliliğiniz için şifrelerinizin genellikle uzun ve kompleks yapıda olmasına özen gösteriniz.

 

Modüller

Modüller; sitenizin sağ, sol ve orta bloklarında gösterilen, haber ve duyuru gibi bilgilere kolayca ulaşılmasını sağlayan, ve site görünümünüzü güncel tutan araçlardır.
Sistem üzerinde varsayılan olarak onlarca modül entegre şekilde gelmektedir.

Hava Durumu Modülü

Hava durumu modülü, bağlı olduğunuz ilin belirlediğiniz gün kadar hava tahminlerini gösteren bir modüldür.


Denizli için Hava Durumu Modülü

Personel Girişi Modülü

Sisteminize kayıt ettiğiniz personelinizin, erişim izinlerinin olduğu sayfalara ulaşabilmesi için bu modül aracılığı ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Bu alandan giriş yapan kullanıcılar, izin verdiğiniz özellikleri kullanabilmektedirler.


Personel Girişi Modülü
Belediye Hizmetleri Modülü

Bu modül, belediyenizin vermiş olduğu hizmetlerin kısayollarını içeren, görsel bir modüldür. İstenildiği kadar hizmet resmi ile çoğaltılarak kullanılabilir.


Belediye Hizmetleri Modülü

Slayt Şov Modülü

Bu modül aracılığı ile, hem görsel hem de ilgi çekici haberler yayınlayabilirsiniz. Modül içeriği istenildiği kadar çoğaltılabilmektedir.


Slayt Şov Modülü

Galeriden Rastgele Modülü

Bu modül, sisteminiz üzerindeki Foto Galeri'den fotoğrafları ön sayfalarda gösterebilmeniz için geliştirilmiştir. İstediğiniz sayıda fotoğrafı, istediğiniz boyutlarda gösterebilirsiniz.


Galeriden Rastgele Modülü

Hava Durumu Modülü (Orta)

Hava durumu modülü (orta), site ortasında gösterilen ve 5 günlük hava tahmini ile birlikte, tek sütun rüzgar hızı ve günlük hava tahminini gösteren bir modüldür.


Hava Durumu Modülü (Orta)

Evlenenler Modülü

Bu menü, Evlenen Haberleri kategorisindeki son haberlerin istediğiniz sayfalarda görüntülenmesini sağlar.


Evlenenler Modülü

Site Menüsü Modülü

Site Menüsü modülü, sitenizdeki tüm sayfaların hiyerarşik yapısını çıkaran bir modüldür. İzin verildiği derecede Ana Menüler ve Alt Menülerin hiyerarşik yapısını düzenli bir şekilde gösterir.

Site Menüsü Modülü

Bağlantılar Modülü

Bu modül, sitenizden başka bir siteye bağlantı veren, ve genellikle önemli bağlantılar içeren (Başbakanlık, E-Devlet, Tüik...vb.) bir modüldür. İstenildiği kadar çoğaltılarak kullanılabilir.


Bağlantılar Modülü

Son Faaliyetler Modülü

Son Faaliyetler modülü, HABERLER Ana Menüsüne bağlı "Faaliyetler & Projeler" Alt Menüsüne eklenen son faaliyet haberlerini içerir. İçerdiği haber sayısı istenildiği kadar çoğaltılıp azaltılabilir.


Son Faaliyetler Modülü

Son Duyurular Modülü

Son Duyurular modülü, HABERLER Ana Menüsüne bağlı "Duyurular" Alt Menüsüne eklenen son duyuru haberlerini içerir. İçerdiği duyuru haberleri sayısı istenildiği kadar çoğaltılıp azaltılabilir.


Son Duyurular Modülü


Çeşitli Özellikler & Ayarlar

Extra Modül ve Bileşenler
Sistem için geliştirilen binlerce farklı modül ve bileşen bulunmaktadır. Gelişmiş site istatistiklerinden, paylaşım forumlarına kadar, farklı bir çok özellik sisteme dahil edilebilmektedir.

Toplu Mail Gönderimi

Sisteminiz sayesinde, sisteme kayıtlı bulunan tüm üyelerinize aynı anda mail gönderimi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için ;

1. Yönetim panelinizden "Araçlar" sekmesi altında "Toplu Posta" sekmesini tıklayınız :2. Gerekli alanları doldurunuz :3. Mesajınızın konusu ve mesajınızı da yazdıysanız "Posta Gönder" butonuna basınız :

Sistem Yedekleme Hizmeti

Sisteminizin kararlı çalışabilmesi için, dönemsel olarak yedeklenmesi, temizlenmesi ve bakım yapılması gerekmektedir. Periyodik olarak (1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 12 aylık) profesyonel yedekleme ve bakım hizmetleri, satın aldığınız pakete göre, firmamız tarafından sizlere sunulacaktır.

Çoklu Dil Özelliği

Satın almış olduğunuz sistem, çoklu dil özelliği barındırmaktadır (İngilizce, Almanca, Rusça, Japonca, İtalyanca...vb.). İhtiyacınız olan dilleri, firmamızdan satın alarak sisteminize kurulumunu sağlayabilirsiniz. İsterseniz bu işlem, firmamız tarafından gerçekleştirilecektir. (Detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız).

 

Temalar

Stil ve Temalar
Sistem üzerinde varsayılan olarak 20 farklı renkte tema gelmektedir. Sisteminiz kurulmadan önce veya sonra, bu seçimi düzenleyebilirsiniz. (Tema ve özellik sayımız her geçen gün artmaktadır. )


Paketler

E-Belediye Entegre Dönüşüm Sistemleri kullanıcıların ihtiyacına göre 3 farklı paket halinde kullanıma sunulmuştur.
(Basic Paket, Gold Paket, Premium Paket)
Bu paketler özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.
Lütfen paketinizi seçerken, ihtiyaçlarınıza en uygun olan paketi seçmeye özen gösteriniz.